SMAJ45A-TP
- Mfr.Part #
- SMAJ45A-TP
- Manufacturer
- Micro Commercial Components (MCC)
- Package/Case
- Datasheet
SMAJ45A-TP
- Description
- TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
- Stock
- 5587
- Quality
- Manufacturer :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TA)
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 50V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 72.7V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 45V